İLPEACE Uluslararası Yaşam ve Barış Derneği
ILPEACE RAMAZAN 2018
Monday, 04 Jun 2018 11:38 am
İLPEACE Uluslararası Yaşam ve Barış Derneği

İLPEACE Uluslararası Yaşam ve Barış Derneği

Merkezi Ankara’da bulunan Uluslararası Yaşam ve Barış Derneği, yıllardır Türkmen coğrafyasında sürdürdüğü insani yardımlarına 2018 Ramazan ayında da devam ediyor.

Önceki yıllarda özellikle Ankara’ya göç eden Türkmenlerin başta sağlık olmak üzere, eşya, gıda, giyim, eğitim ve diğer ihtiyaçlarıyla ilgilenen dernek gönüllüleri, Ramazan ayında faaliyetlerini yoğunlaştırıyorlar.

2017 Ramazan ayında Türkiye, Irak, Suriye ve Afganistan gibi zorlu coğrafyalarda faaliyet gösteren Uluslararası Yaşam ve Barış Derneği; dört farklı ülkede Türkmenlerle iftar sofralarında buluşmuştu. Afganistan’da Güney Afganistan ve Faryab, Irak’ta Musul, Kerkük, Necef, Kerbela, Suriye’de Çobanbey ve Türkiye’de Ankara’da iftar sofraları kurmuştu. Suriye’ye yardım tırları gönderen dernek, Irak ve Suriye’de ayrıca ihtiyacı olan ailelere nakit yardımları bizzat ulaştırmıştı.

2018 Ramazan ayında faaliyet gösterdiği coğrafyayı büyütmeye gayret gösteren Uluslararası Yaşam ve Barış Derneği; bu yıl Türkiye, Afganistan, Irak, Suriye, Kosova, Dağıstan ve Kırım’da VUSLAT SOFRASI adı verilen iftar yemekleri düzenliyor. Dernek ayrıca en az 500 çocuğun bayrama yeni kıyafetlerle uyanması ve gönüllülerin ulaştıracağı fitre ve zekat yardımlarının aynı bölgelerde nakit olarak dağıtılması için de faaliyetlerine devam ediyor.

​​​​​​